Hírek

MTSZ Küldöttgyűlés 2013.

MTSZ Küldöttgyűlés 2013. 2013. május 25.-én a Magyar Természetjárók Szövetsége küldöttgyűlést tartott melyre Egyesületünk, a Bakonyi Kalandorok Turista Egyesület is meg lett hívva, mint tagszervezet.

Engem, Hauser Istvánt ért az a megtisztelő feladat hogy Egyesületünket képviselhettem a küldöttgyűlésen. Ezért aztán hajnali 4óra 30 perckor felkeltem és elindultam. Győr-Ménfőcsanakon felvettem az Elnök urat (Tunner Levente) hogy elvigyem a Kinizsi Százas rajtjához, majd csekély 2 és fél óra reggelizéssel töltött szabadidő után megérkeztem a küldöttgyűlés helyszínére.

A személyazonosságom és megbízólevelem ellenőrzése után elfoglaltam helyem a teremben. A küldöttek miután megválasztották a levezetéshez szükséges személyeket, meghallgatták az Elnökség tavaly évi beszámolóját, a tavaly évi pénzügyi beszámolót és az idei évi költségvetést, melyeket sorban egymás után meg is szavaztak. Az MTSZ 2012-ben nagy átalakuláson ment keresztül, teljesen új Elnökséget választottak és egyfajta reformkísérlet zajlik éppen.

A legfontosabb cél, hogy egy igazi Brand legyen a KÉKTÚRA, hasonlóan a El Camino-hoz. Többek között ezért szeretnék modernizálni a túrázást, új internetes felületekkel, megújuló jelzésrendszerrel, fiatalos természetjáró újsággal. Ezek a dolgok nem mennek sajnos egyik napról a másikra, így az átalakítás még javában tart. A legfontosabb, hogy a mi Egyesületünk is tud segíteni abban, hogy minél modernebb, dinamikusabb, fiatalosabb legyen a jövőben az MTSZ és ezzel együtt a magyar túrázás. Ezért ha valakinek ötlete van, azt az Elnökség szívesen továbbítja az MTSZ felé.

A küldöttgyűlés végén mindenki hazament, én pedig hajnali fél kettőkor Tatán összeszedtem a holtfáradt Elnök urunkat, aki 18 óra alatt teljesítette a 100 Km-es távot.

Hauser István
Elnökségi tag

Iratkozz fel hírlevelünkre

Iratkozz fel hírlevelünkre

BKTE - Bakonyi Kalandorok Turista Egyesület